0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Ahşap Fuar Standları

Ahşap Fuar Standları Referanslarımız

Varzene Metal 2 (4x3=12m2)

Varzene Ahşap Stand Tasarımı

Samet-profil-24m²-Unicera (4)

Smt Profil Ahşap Stand Tasarımı

Pena-30m²-İstanbul-Kitap Fuarı-2018 (3)

Pena Ahşap Stand Tasarımı

BQUP3226

Ncg Ahşap Stand Tasarımı

Mateks-ankara-ibatech-fuarı (1)

Mateks Ahşap Stand Tasarımı

Lütfi Takavcı Mermer 1 (20x4=80m2)-2

Lütfu Takavcı Ahşap Stand Tasarımı

1

Kıyı İstanbul Ahşap Stand Tasarımı

Hermakina-150m²-Maktek (2)

Her Makina Ahşap Stand Tasarımı

Ersöz-Hostech-220-m² (4)

Ersöz Ahşap Stand Tasarımı

Efesan-48m²-Logitrans-2018 (5)

Efesan Ahşap Stand Tasarımı

East-med-Boatshow (2)

East Merine Ahşap Stand Tasarımı

Birlik makina-Dönem makina (16x5=80m²)05

Dönem Makina Ahşap Stand Tasarımı

Dereli-Grafik-84m² Avrasya ambalaj (3)

Dereli Grafik Ahşap Stand Tasarımı

Birlik Makina 130m² sunum2__View01 (3)

Birlik Makina Ahşap Stand Tasarımı

Aycan-mermer-izmir-mermer-fuarı (2)

Aycan Mermer Ahşap Stand Tasarımı

Ahşap Fuar Standları Model ve Çeşitleri

Katılım gösterilecek organizasyonlardaki ofis, fuar stantları şeklinde tanımlanabilir. Bu tür stantların çeşitleri vardır. Bu çeşitler sayesinde birey kendisine en uygun olanı bularak, tanıtım yapabilir. Ahşap fuar standları, fuar stantları içerisinde yer alan türlerden birsidir. Fuar stantları sayesinde tanıtım en iyi şekilde yapılacaktır. Stant dizaynlarına karar verilirken dikkat edilmesi elzem olan en mühim faktör, firmanın en doğru şekilde temsil edilmesi gerektiğidir.

Ahşap Fuar Stantları Nedir?

Şirkete özel şekilde üretilen tek kez kullanılan suntalam- sunta, mdflam malzemelerinden üretilen ahşap fuar standları estetik şekilde çok daha iyi bir konsept oluşturuyor. Bu stantlar yeniden kullanılmak istenirse özenli işçilik sayesinde sökülüp depolanabilir. Sunta malzemesi ile yapılan türlerine boya gereksinimi olmayan stantlar kurulabilir.

Ahşap Fuar Standları Tasarım ve Planlama

Firmalar yıl boyunca hazırladıkları ürünleri ve hizmetleri alıcısı ile buluşturabilmek amacıyla yurt içinde ya da yurt dışında önemli bağlantılar kurmak adına fuarlara katılırlar. Bu nedenle fuarlar firmaların ürün ve hizmetlerinin ayrıntılı tanıtıldığı önemli bağlantı noktalarıdır. Katılım sağlanan fuarlar için hazırlanma sürece oldukça önemlidir.

Ahşap Fuar Standı

Planlanan fuara katılım öncesinde tüm detaylar üzerinde hassasiyet ile durulmalı, ürünlerin en küçük ayrıntısına kadar sunulacağı standlar hazırlanmalıdır. Hiçbir ayrıntı ufak ya da önemsiz olmamalıdır. Her ayrıntı üzerinde incelikle düşünülüp, kafa yorulur ve gerekli tüm planlamalar yapılır.

Ahşap fuar standları bu noktada firmaların en çok tercih ettikleri stand modelleri arasındadır. Ahşap fuar standları ile ilgili hizmet almak isteyen firmalar ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmetlerinin en iyi sergilendiği potansiyel müşteriler ile rahatlıkla bir araya gelebildikleri stand tasarımı isterler.

Ahşap fuar standları son yıllarda oldukça fazla talep edilmektedir. Ahşap görüntüsünün yarattığı estetik duruş ve sıcak ortam firmalara oldukça cazip gelmektedir.

Ahşap Fuar Standında Tasarım ve İmalatın Önemi

Standları hazırlayan tasarım ekibi firmanın çalışma alanına ve sektörüne uygun olabilecek ahşap fuar standları dizaynını gerçekleştirir. Fuar için stand talebinde bulunan müşteriye hazırlanan tasarım gösterilir ve mutabık kalındığı takdirde imalat ekibi tarafından tasarımda ufacık dahi bir değişiklik yapılmadan istenen fuar standı imal edilir.

İmalatı yapılan ahşap fuar standları firmalar tarafından isterler ise satın alıp depolana bilinir, bir sonraki katılacakları fuarlar için saklana bilinir ya da kiralama yolu ile de istedikleri standa fuar sürecinde sahip olabilirler.

Fuar standı talebinde bulunan firma ülkenin neresinde olursa olsun istedikleri tasarımda ahşap fuar standları kendileri ile mutabık kalınarak diledikleri modelde imal edile bilinir.

Ahşap Standların Çeşitleri

Firmanın ihtiyacı ve talebi çerçevesinde tasarımı ve imalatı yapılan ahşap fuar standları;

-Suntalam’dan yapılan fuar standı,
-Sunta , boya ile yapılan fuar standı

şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

Suntalam Fuar Standları

Suntalam fuar standlarının en büyük avantajları boya gereksinimi doğmadan çok hızlı şekilde kurulmaya uygun olmalarıdır. Dezavantajı ise suntalamların birleştirilme noktalarında bulunan hat şeklinde oluşan çizgilerin görülmesidir.

Sunta – Boya Fuar Standları

Sunta – Boya fuar standları ise kurulum esnasında suntalam stantlara nazaran kurulumları daha uzun sürer. Ham olarak kullanılan suntanın üzerine alçı uygulaması yapılarak kuruması beklenir. Bu biraz standın kurulması esnasında zaman alan bir ayrıntıdır. Bu noktada devreye giren teknik bir takım detaylar ve işçilik süreci uzatır.

Firmalar istedikleri kategoride fuar standı yaptırabilmektedirler.

Özel Üretim Standlar

Ahşap fuar standı sunta, suntalam veya mdflamdan üretilmektedir. Firmaların talepleri doğrultusunda özel olarak üretilir ve katılacakları bir çok fuar için kullanıma uygun olurlar. Firma imal edilecek standı tek sefer kullanmak istiyor ise standın tasarımında ve imalatında bu detaya büyük önem gösterilir.

Fuar standı hazırlığı önemli bir iştir standın tasarım, imalat ve montajını yapan firma bunun bilincinde hareket ederek stand ortaya koyar. Hazırlanan ahşap fuar standı katılım sağlanan fuar boyunca firmanın ofisi ve showroomudur.

Ahşap Fuar Standında Müşteri ve Yatırımcıları Ağırlamak

Fuarın süresi boyunca müşteriler ve rakipler bu standa firmaları ziyaret ederler. Bu noktada tasarımı yapılan ve imal edilen standın firmayı en iyi şekilde temsil edebilecek özelliklere sahip olması gerekmektedir. Fuar standının kaliteli, rahat ve konforlu olması da fuarda bulunan firmanın olumlu sonuçlar ile dönmesini sağlamaktadır.

Tasarım ve üretimi yapılacak olan ahşap fuar standının hazırlanması aşamasında yaratıcı ekipler tarafından fuara katılacak firmanın kurumsal kimliği, ihtiyaçları, ürün dalı, hizmet alanı göz önüne alınarak tasarım ve imalat yapılır.

Önemli olan fuar süresi boyunca müşteriler üzerinde olumlu intibalar bırakabilmek ve rakiplerin bir kaç adım önünde yer alabilmektir.

Çok çeşitli ahşap fuar stand modelleri bulunmaktadır, firmalar katılacakları fuarların bulunduğu bölgeye, sunacakları hizmet ve ürünlere göre diledikleri özelliklerde tasarım talebinde bulunabilirler.

Standların Titizlik İle Hazırlanmasının Gerekliliği

Yurt içi ya da yurt dışı fuarlarında yer alacak firmaların hazırladıkları standların tüm planlamalarının çok dikkatli ve titizlik ile yapılması gerekmektedir. Tüketici, müşteri, yatırımcı ve rakip firmaların buluşma noktası olan fuarlarda firmaların çok iyi izlenim bırakmaları gerekir.

İlk izlenim fuarın dışarından görünen yapısıdır. Fuara katılım sağlayan firmalar stantlara yerleştirecekleri ürün gamları geniş bir yelpazeye sahip ise küçük bir stantta ürünlerini sergileyemezler, sergileseler bile estetik bir görüntü sağlayamazlar. Bu nedenle firmaların kendilerini ve ürünlerini iyi bir şekilde temsil edebilmeleri, kendilerini iyi ifade edebilmeleri için düzgün ve kaliteli stantlara ihtiyaçları vardır.

Ahşap fuar standı bu noktada firmaların tam da ihtiyaçları olan düzgün görüntüye sahip, müşteri, yatırımcı ve rakipleri standlarına çekebilmeleri, ürün ve hizmetlerini ortaya koyabilmeleri için aranan tüm özelliklere sahiptir.

Doğru tasarlanmış, tüm detayları düşünülmüş ve incelikli bir işçilik ile bir araya getirilmiş ahşap standlar firmaların tam da aradıkları özellikleri bir araya getirmiş olmaktadır.

Tasarımı Doğru Yapılmış Ahşap Stand

Tasarımı doğru yapılmış, ürün gamı iyi sergilenmiş bir stand müşteri, yatırımcı ve rakiplere istediği mesajı, satmaya çalıştığı ürün ya da hizmeti verebilir. Standa hedef kitlesini çekebilmesi kolaylaşır. Firmalar tüm bu nedenler ile ahşap tasarım fuar standlarını tercih etmektedirler.

Ahşap tasarım fuar standlarına günün gerektirdiği tüm ihtiyaçlar incelikle yerleştirilir, teknolojinin tüm imkanları standların estetik doku kazanabilmeleri için kullanılır. Gerekli aydınlatmalar, led ekranlar vesaire standın içerisine kolaylık ile yerleştirilir.

Bu konuda uzman tasarımcılar ve onların imalatçıları ile çalışmak doğrudur. Yıllardır fuarlar için ahşap fuar standı üretimi yapan kişiler tam da müşterilerinin ihtiyacı olan tasarımları yapar. Hazırlanan standlarda en önemli ayrıntı tüm ürün yelpazesinin doğru bir şekilde sunumun yapılmasını sağlamaktır.

Bunun doğru yapılabilmesi içinde doğru, estetik, fonksiyonel stantlara sahip olmak gerekir. Fuarlarda müşteri ve yatırımcıları ilk standın estetik ve farklı görüntüsü çeker. Standın içerisine girdiklerinde ise konfor, şıklık, rahatlık ile sunulan ürün yelpazesiyle karşılaştıklarında artık hazırlanan bu ahşap stand temel amacına ulaşmış olmaktadır.

Bu noktada artık atılması gereken doğru adım yılların verdiği tecrübeyi işlerine yansıtmayı bilen kişiler ile karşılaşmaktır. İhtiyaca yönelik ahşap standlar yapabilmeyi tecrübesi ile ortaya koyan tasarımcılardan destek alınmalıdır. Konularının uzmanı olan tasarımcılar ahşap fuar standının imalatı yapılırken destek olur ve farklarını ortaya koyarlar.

×