0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Festival ve Etkinlik Standları

Festival ve Etkinlik Standları Model ve Çeşitleri

Özel sektörde ya da devlet eli ile yapılan organizasyonlar da, belirli zamanlarda festivaller düzenlenerek üzerine yoğunlaşan ya da reklamı yapılmak istenilen ürünün adının duyunulurluğunu canlı tutmak hedeflenmektedir.

Dönem dönem yapılan festival ve etkinliklerde teşhir edilmek ya da reklamı yapılmak üzere girişimde bulunulan ürünün stand kurulumu yapılarak, sergilenmesi mümkün kılınmaktadır.

Gerçekleştirilen festival ve etkinlik stand tasarımı model ve çeşitleri mimarlık firmaları tarafından, geniş sıkalalar doğrultusunda ihtiyaç sahiplerine sunulmaktadır.

Festival ve etkinlikler vasıtası ile satışı, reklamı ya da tanıtımı yapılmak istenen herhangi bir ürünün birçok kişiye ulaşması sağlanabilmektedir. Kurulan standların çeşitliliği ve dikkat çekiciliği ile tüketicinin göz önüne alması sağlanmaktadır.

Bu sayede küçük bir alanda küçük sermayeler ile kurulan standlar geniş kitlelere ulaşabilmektedir.

Festival ve Etkinlik Standları Planlama

Festival belli bir konuda film ya da oyunun sergilenmesi, sunulması veya ödül töreni için düzenlenen ulusal ya da uluslar arası gösteri dizisine verilen isimdir. Etkinlik ise genel olarak faaliyet, hareket veya davranışların yöneltilen amaca ulaşmada yeterli olup olmadığını gösteren ölçütlerdir. Hem festivalin hem de etkinliklerin düzenlenmesinde arka planda müthiş bir çalışma gerçekleştirilmekte ve büyük emekler harcanmaktadır. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama konusunda özen gösterildiğinde organizasyon akıllardan silinmeyecek görüntüler oluşacaktır.

Etkinlik Ve Festival Organizasyonları

İnsanların bir araya gelebilmesi için kullanılan etkinliklerin içerisinde müzik, tiyatro, sinema, spor, grafik, resim ya da farklı spor ve sanat kolları etkili sonuçlar vermektedir. Özellikle ülkemizde müzik etkinlikleri ve sinema etkinlikleri ile birlikte çeşitli sanatçılar, sanatseverler ve insanlar bir araya gelmektedirler. Bu buluşmalar sayesinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Bu etkinlikler genel anlamda organizasyon adını alırken bu etkinlikler için yapılan çalışmaya festival organizasyonu denmektedir.

Akıllardan Silinmeyecek Festival Organizasyonları

Ülkemizin farklı kesimlerinde çeşitli kentlerde uzun yıllardan beri profesyonel etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama konusunda herkes kendi kentinde ya da kendi sektöründe bu işi layıkıyla yerine getirebilme potansiyeline sahiptir. Bunun için çeşitli şirketlerden ve firmalardan yardım almak yeterlidir. Akıllardan silinmeyecek organizasyon, tanıtım ve etkinlikler için reklam yapmak, stand tasarımlarını ve uygulamalarını yakından takip etmek gereklidir.

Neden Festival Ya Da Etkinlik Düzenlenmelidir?

Düzenlenecek olan festival ya da etkinlik genellikle gösterişli mekanlarda ve ortamlarda yapılmaktadır. Festivallerin düzenlenme nedenleri genellikle ilgi çekmek, yapılan işi ya da organizasyonları tanıtmak, bölgenin özel durumunun adının duyulmasını sağlamak ve daha birçok farklı sebep olabilmektedir. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama konusu burada devreye girmektedir. Tanıtımın ya da organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için belirli kurallara uymak ve iyi bir şirketle anlaşmak gerekmektedir.

Festival Ve Etkinlikte Dikkat Edilmesi Gereken Tasarımlar

Düzenlenecek festivalde doğru konseptler için danışmanlık hizmeti alınabilecek firmalardan destek alınmalıdır. Firmaların referansları ve geçmişte düzenlemiş olduğu organizasyonların kalitesi bu şekilde ortaya çıkacaktır. Bu sayede örnek çalışmalar ve tasarımlar sorunsuz bir şekilde tanıtılabilecektir. Festivallerde stand tanıtımları, kurulumları, uygulamaları ve tasarımları şirketleri geliştiren ve tanıtan görünür özelliklerdendir.

Festival Ve Etkinliklerde Versus Mimarlık Farkı

Tüm Türkiye’de ve Avrupa genelinde markalaşmış olan birçok firmaya fuar stant tasarımı, ofis tasarımları, iç mekan tasarımları, ürün tasarımları ve uygulamalar konusunda kaliteli hizmet vermektedir. Versus Mimarlık endüstriyel tasarımcılar, mimar ve iç mimarlardan oluşan tasarım kadrosu, uzman teknik ekibi ve satış, pazarlama ve diğer çalışanlarla tecrübeli, profesyonel, yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımları ile başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Festival Ve Etkinliklerin Düzenlenmesinde Standların Uygulamaları

Organizasyonlarda en çok önem verilen şey Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama konusudur. Bu planlamanın gerçekleştirilmesinde çeşitli adımlar vardır. Bu adımların başında stand uygulamaları gelmektedir. Stand uygulamaları arasında ahşap fuar standı, maksima fuar standı, ürün teşhir standı, kongre standı ve modüler fuar standları yer almaktadır. Bu standlarda farklı özellikte ürünler sergilenmekte ve rahatlık açısından çeşitli boyutlarda, iç düzende ve tasarımda standlar kurulmaktadır.

Stand Uygulamalarının Yapılması

Stand kurulmadan önce kurulacak olan standın özelliği önemlidir. Bu özellikler standın kurulacağı alanın büyüklüğü, stand kurulacak olan çalışmaların ve organizasyon çapının büyük önemi vardır. Bu uygulamalar gerçekleştirilirken tahmini ziyaretçi sayısı ve organizasyonun önemi dikkate alınmaktadır. Etkinlik ve festival için düzenlenecek olan standın geniş alana kurulması ve kalabalıkta tanıtımın iyi yapılmasını ve görselliğin kişiye hitap etmesinin sağlanması gerekmektedir. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama bu yüzden profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir.

Stand Tasarımlarına Karar Verilmesi

Stand tasarımları arasında ahşap stand tasarımı, maksima stand tasarımı ve modüler stand tasarımları bulunmaktadır. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama organizasyonları kaldırabilecek nitelikte olmalıdır. Festivalde ya da etkinlikte kurulacak olan standın gölgede kalması, sönük durması engellenmelidir. Tasarıma yapılacak olan etkinliğin ağırlığını kaldıracak malzeme seçimi gerçekleştirilmelidir.

Festival Ve Etkinlikler İçin Malzeme Kiralama

Yapılacak olan organizasyonlarda malzemelerin kiralanması için şirketlerden gerekli desteğin alınması ve kiralanacak ürünün özelliklerinin bilinmesi gerekmektedir. Malzeme kiralanması için duvar ekran görüntülerini yansıtacak olan videowall, podyum, truss, sahne ve diğer türde malzemelerin özelliklerinin incelenmesi ve amacına uygun olarak alınması gerekmektedir. Alınacak olan her malzemenin organizasyona olan artısı ve vereceği değer düşünülmelidir.

Festival Ve Organizasyonların Mimari Dizaynları

Organizasyon alanlarının, ortamlarının ya da bölgelerinin özelliklerine göre mimari dizaynlar gerçekleştirilmelidir. İç dekorasyon, ofis dekorasyon ya da ofis bölme sistemleri standa göre ya da ortama göre ayarlanmalıdır. Standda duracak kişi sayısı, standın büyüklüğü ve ortam koşulları büyük önem taşımaktadır. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama oldukça yoğun ve yorucu işlemlerden oluşmakta ve başarı ile sonuçlanabilmesi için organizasyonun sonuna kadar yönetimden ödün verilmemelidir.

Çalışmalarda Catering Hizmetleri

Kurulacak olan fuar, organizasyon ve diğer standlar için catering hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetler arasında kokteyl hizmetleri, lunchbox hizmetleri, garson hizmetleri, temizlik personeli hizmetleri, ekipman kiralama hizmetleri, hostes kiralama hizmetleri, transfer hizmetleri ve daha birçok farklı catering hizmetleri gerçekleştirilmeli ve iyileştirilmelidir. Stand alanları profesyonel katılımcılara ihtiyaç duyabilecekleri farklı konularda host, müzik, resim, video, servis taşımacılığı, hostes, reklam ve benzeri çeşitli konularda da destek sağlamalıdır.

Organizasyonlarda Çalışılacak Firmanın Önemi

Organizasyon ve etkinlik düzenlemede dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurların tecrübeli bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi organizasyonun verimi açısından büyük önem taşımaktadır. Firmanın yeniliklere açık ve güncel bakış açısı etkinliği etkileyen en önemli unsur olacaktır. Organizasyon ve etkinliğin planlanmasında gerçekleştirilecek adımların mutlaka profesyonellikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Festivale Renklilik Katacak Çalışmaların Düzenlenmesi

Tanıtım, reklam, film gösterimi, ödül töreni gibi festival ya da organizasyonlara çeşitli eklemeler yapılarak katılımcıların eğlenmesi sağlanmalıdır. Festival ve etkinlik stand tasarım ve planlama işlerine hazırlanan ekibin mutlaka sorumluluk bilincinin gelişmesi, ekip ruhunun bulunması ve yönetim planlamalarının etkili bir şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Her yapılacak organizasyon için düzenlenecek ve atılacak adımların başarılı sonuçlar verebilmesi için kontrolün sağlanması önemlidir. Çalışılacak olan şirket, firma ve tanıtım ofisi gibi yerlerin referansları mutlaka incelenmeli ve yapılacak malzeme seçimlerinde sağlam adımlar atmak önemlidir.

×