0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Modüler Fuar Standları

Modüler Fuar Standları Model ve Çeşitleri

Modüler Fuar Standları genel olarak müşteri isteğine ve sahip olduğu bütçeye göre değişmektedir. Görsel olarak daha farklı stand tasarımı isteyen kişiler için özel ahşap fuar standları bulunmakla birlikte daha düşük bütçeli firmalar için ise uygun olarak modüler fuar standları model ve çeşitleri bulunur.

Modüler Standları ve Çeşitleri

Modüler fuar standları daha kolay kurulmaları, belirli ebatlarda yapılabilmeleri ve kullanılan malzemelerin belli olmasından dolayı daha ekonomiktir. Firmalar tarafından ağırlıklı olarak Maxima ve Oktonorm modüler fuar standları model ve çeşitleri kullanılmaktadır. Oktonorm standlar standart profiller ve belirli ebatlarda üretilirken aralarında sunta malzeme bulunmasından ötürü en ucuz model tipidir. Maxima standlar ise özel standlara yakın olmakla birlikte daha farklı ve kalın profillerin kullanıldığı ve esnek tasarıma imkan veren standlardır.

Mdüler Fuar Standları Tasarım ve Planlama

Firmalar için fuar standları oldukça önemlidir. Teknolojinin ve ulaşımın çok ilerlemesi nedeniyle firmalar ürün ve hizmetlerini sergileyecekleri müşterileri ile buluşabilecekleri fuarlara katılmaktadırlar. Bu fuarların nerede olduğu ulaşımın yaşanan çağda çok kolay olması nedeniyle fark etmemektedir.

Modüler Fuar Standları

Firmalar mevcut hedef kitleleriyle bir araya gelebilmek ya da potansiyel kitlelere ulaşabilmek amacıyla yıl içerisinde yurt içinde ya da yurt dışında pek çok fuara katılırlar ve bu alanlarda ürün ve hizmetlerinin sunumlarını yaparlar.

Bu noktada katıldıkları fuarlarda ürün ve hizmetlerin sunulduğu, müşteriler, yatırımcılar ve rakiplerle bir araya gelinen fjrmaların standları büyük önem taşır. Bir takım ekonomik, sosyal ve politik faaliyetlerin yürütüldüğü fuarlarda sahip olunan standlar ürün ve hizmetlerden önce dikkat çeker ve katılımcıları bir araya getirmeyi sağlar.

Modüler standlar, diğer stantlara göre kurulması ve sökülmesi daha kolay olan stantlardandır. Tıpkı bir lego gibi birleştirilen bir stand biçimidir. Modüler fuar standları tasarım ve planlama açısından diğer stantlara göre nispeten daha kolay tasarlanıp, hazırlanması nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Modüler Fuar Standlarını Diğer Standlardan Ayıran Özellikleri

Modüler fuar standları tasarım ve planlama aşamasında özellikle ahşap standlar ile karşılaştırıldığında çok daha ekonomiktir. Bu nedenle firmanın ihtiyacına göre hızlı şekilde tasarlanabilen stantlardandır.

Modüler fuar standları tasarım ve planlama konusu ile ilgili olarak söylenebilecek önemli noktalardan biri de fuar sırasında firmaya zamandan ve maliyetten tasarruf edebilme imkanı tanır. Modüler fuar standları ile oldukça düşük fiyatlara oldukça büyük performans sağlanabilinmektedir.

Modüler fuar standları tasarım ve planlama ile ilgili olarak firmanın istediği ölçeklerde kolaylıkla hızlıca yapılabildiği ve aynı standı defalarca kullanabilme kolaylığı sağladığı için çok tercih edilen standlar arasında yer aldığı görülür.

Modüler Fuar Standlarında Sergileme Alanları

Katılım sağlanan fuarlarda ürünlerin ve hizmetlerin ferah bir şekilde sergilendiği fuar standları tercih edilir. Bu noktada modüler fuar standları tasarım ve planlama kolaylığı sağladığı ve hazırlanan standların büyük sergi alanlarına sahip olması nedeniyle çok tercih edilmesini kolaylıkla açıklamaktadır.

Modüler Fuar Standlarının Kolay Kurulması ve Toplanması

Firmalar katılacakları fuarlarda standları genellikle 3 ila 7 gün öncesinde kurulmasını talep ederler ve fuarın son gününde de kurulan standlar toplanır. Modüler fuar standları tasarım ve planlama ile ilgili olarak kurulma süresinin çok daha kısa olduğu söylene bilinir.

Modüler fuar standları tasarım ve planlama diğer stand biçimlerine göre m2 başına oldukça düşük maliyetlerde tasarım, imalat ve kurulum sağlanır.

Kurulan fuar standlarından beklenen bir diğer özellikte kurulan standın dayanıklı olması, herhangi bir çarpma, darbe sonucunda fuar esnasında zarar görmemesi ve yıkılmaması gerektiğidir. Modüler fuar standları tasarım ve planlama ile ilgili olarak bu standların daha hafif malzemelerden yapılmasına rağmen asla yıkılma riskinin olmamasıdır.

Modüler Fuar Standı Tasarım ve Planlamasında Uzman Ekip İle Çalışmanın Önemi

Konusunun uzmanı tasarımcılar ve imalatçılar ile çalışıldığı takdirde bu tarz olaylar asla yaşanmaz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı standın tasarım ve imalatını ve hatta kurulumunu yapacak firmanın geçmiş deneyimlerine, hazırlamış olduğu stantlara bakmak gerekir.

Bu kontroller ve referanslar alındıktan sonra firma ile çalışma kararı alınmasında fayda görülmektedir.

Modüler Standların Yapıları

Modüler fuar standları tıpkı lego parçalarıymışçasına sökülüp, takılabilen ebatları ile istenildiği gibi oynana bilen standlardır. Bu standların ana malzemeleri alüminyum ve mdflam/suntalamdır. Bu iki malzeme dışında da ekstra malzemeler kullanıla bilinmektedir.

Max Modüler Fuar Standı

Modüler Fuar Standlarında bu iki ana malzeme dışında malzemelerin kullanılması durumunda oluşan standa verilen isim max sistem standlar olarak geçmektedir. Max sistem fuar standını diğer modüler stantlardan ayıran en önemli özelliği daha şık olmasıdır. Bu sistem için kullanılan alüminyum malzemeler ve diğer malzemeler oldukça pahalıdır. Bu pahalı malzemelerin kullanımı da standın görüntüsüne yansımaktadır.

Bu sistemi farklılaştıran diğer özellikleri ise alüminyum, suntalam malzemeler dışında, tül, pleksi, cam ve özel bir takım ahşap modüllerinde kullanımıdır. Bu özellikler diğer modüler sistemlerden ayırır ve fiyatlandırmada da farklılığa ulaştırır.

Aluset (Octanorm) Modüler Fuar Standı

Bu sistemin özelliği tamamen malzemesinin alüminyum ve suntadan oluşmasıdır. Kullanılan en yaygın modüler fuar standıdır. Ancak tasarım şıklığı konusunda max sisteme göre daha az iddialadır. En ucuz maliyetli stand olarak bilinmektedir. Bu noktada değerlendirilmesi gereken şey fiyat avantajı sağlarken, tasarım konusunda bir takım eksiklikleri olmasıdır.

Mero Modüler Fuar Standı

Bu sistem ile yapılmış standın mukavemeti çok dayanıklı olmasına rağmen tasarım yönünden bir çok eksikliği olması nedeniyle çok az tercih edilmektedir.

Fuar Standlarının Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Genel olarak hazırlanan fuar standlarının kolay kurulabilen, hafif malzemelerden üretilmiş olması istenmektedir. Hafif malzemelerden üretildiği takdirde kurulumu ve toplanması oldukça kolay olmaktadır. Hafif malzemeler kullanılması fuar standlarının maliyetini de oldukça düşürmektedir. Tüm bu nedenler bir araya geldiğinde modüler fuar standları firmalar için oldukça cazip hale gelir.

Fuar standı tasarım ve üretimini yapan firmalarda fuar katılımcısı olan firmalara çoğunlukla modüler sistemi önerirler. Modüler fuar standları da geniş ürün yelpazesine ve çeşitliliğe sahiptir. Fuara katılacak firmaların istekleri doğrultusunda, istedikleri ebatlarda ve detaylarda standlar hazırlanır. Modüler fuar standları son yıllarda oldukça fazla tercih edilmektedir.

Modüler fuar standlarının görünümü malzemenin alüminyum olmasından kaynaklı olarak hoş bir metalik renktir. Oldukça göze hoş gelir ve katılım sağlanan fuarlarda dikkat çekici olmayı modüler standlar başarır.

Diğer stand özelliklerinde yer aldığı gibi modüler standlarında içerisine led ekranlar monte edilir, üç boyutlu görsellere yer verilir ve hoş bir aydınlatma ile donatılır.

Modüler Fuar Standları İle Firmanın Kimliğinin Öne Çıkarılması

Standların tasarım ve üretiminde yer alan uzman ekipler firmanın kişiliğini, ürünlerini ve hizmetlerini kolaylıkla yansıtabilecekleri standlar oluşturmayı sağlarlar. Fuara katılacak firmanın kurumsal kimliğini doğru yansıtacağı stand hazırlanması gerektiğini bilirler.

Firmanın hizmet ve ürünlerinin çarpıcı şekilde öne çıkarıldığı geniş alanların stand içinde yer almasının gerektiği bilinmektedir.

Hazırlanan modüler fuar standının amacı firmayı iyi yansıtabilmesi, çarpıcı olması, dikkat çekmesi, müşteri ve yatırımcıları standın içine çekebilmesidir.

En önemli nokta fuar süresince herhangi bir sorun yaşanmadan müşteriler üzerinde çok olumlu intibalar bırakarak firmayı rakiplerinin çok daha önünde fuarı tamamlamasını sağlamaktır. Doğru tasarımı ve planlaması yapılmış modüler fuar standı tüm bu istenen başarıların kazanılmasını sağlayabilmektedir.

×