0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Truss Fuar Standları

Truss Fuar Standları Model ve Çeşitleri

Fuar alanlarındaki truss fuar standları model ve çeşitleri sağlıklı bir reklam alanı oluşturmak için idealdir. Sağlam bir zemin içerisinde tanıtım süreci gerçekleşir.

Truss Sistem Hangi Sektörde Kullanılır?

Büyük çaplı ürünlerin sergileneceği alan yaratmak için truss fuar stantları idealdir. Yaygın kullanım alanı otomotiv ve sanayidir. Ancak daha farklı sektörler için de uygulanabilir.

Truss Sistem Standlar Nedir?

Boyut açısından farklı özelliklere sahip truss fuar standları model ve çeşitleri sık şekilde tercih edilmektedir. Truss sistemde kolon ve kirişler son derece fonksiyonel bir alan yaratır. Sistemin tanınabilir olması, popülerlik mesajı vermesi bakımından önemlidir. Sökülüp çıkarılabilir yapıda olduğu için kolay değişiklik yapma imkanı verir. Sadece alüminyum malzeme için düşünülmemelidir. Aydınlatma sistemi ürün ve hizmeti öne çıkaran niteliktedir.

Truss Fuar Standları Tasarım ve Planlama

Truss kafes sistem standlar, istenilen boyutlarda tasarlanabilen alüminyum yoğunluklu kolon ve kirişler kullanılması suretiyle üretimi yapılan standlardır.

Truss Standların Kullanım Alanları

Söz konusu standlar oldukça modern, şık ve çok fonksiyonel olmaları nedeniyle bir çok organizasyon için talep görür ve tercih edilirler. Truss kafes sistem standlar büyük organizasyonların vazgeçilmezidir. Televizyon programları, konserler ve benzeri bir çok etkinlikte kullanılır. Çok sıklık ile talep görmesinin nedeni yarattığı büyüklük algısıdır. Bu yarattığı büyüklük algısına ve şaşaya rağmen oldukça kolay kurulumu vardır. İmalatında kullanılan malzemeler çok hafif dokulu malzeme olduğundan dolayı, taşınabilirliği, kurulumu oldukça basittir. Bu nedenle de çok tercih edilir.

Truss fuar standları tasarım ve planlama konularında uzman ve deneyimli ekiplerden destek alınmalıdır. Daha önce defalarca truss fuar standları tasarım ve planlama işlemlerini gerçekleştirmiş, konusuna hakim, istenilen ölçek ve ebatlarda yapabilecek tasarım ve imalatçılar ile çalışmak doğrudur.

Truss Standların Modüler Yapısının Sağladığı Kolaylıklar

Truss fuar standları tasarım ve planlama konuları ile ilgilenenler bu standın oldukça modüler ve kolay kurulumu olduğunu da bilmektedir. Sahip olduğu modüler, pratik yapısı nedeniyle sınırsız düzeyde istenen tasarım yapıla bilinmektedir.

Truss fuar standları tasarım ve planlama özellikleri arasında modüler olmasının dışında, aynı parçaları kullanarak istenildiği şekilde yapılandırılma ve ebatları ile oynama sınırsızlığını yaşatabilmesidir. İşte tam da bu özellik nedeniyle büyük, popüler organizasyonların vazgeçilmez standı halini almıştır. Tasarımında kullanılan malzemeler alüminyum ve çeşitli özellikte malzemeler olmasına rağmen son derece sağlam ve son derece emniyetli standlardır.

Truss Fuar Standlarının Yarattığı Etki

Truss fuar standları tasarım ve planlama ile ilgili olarak sağlam, oldukça dayanıklı, son derece güvenli ve büyük olması nedeniyle büyük çaplı araçların sergilenmesi için gerekli mukavemeti de sağladığı bilinmektedir.

Özellikle firmaların fuarlara katılıp sunacakları ürünleri büyük çaplı ise truss fuar standlarını daima tercih ederler. Özellikle bu standları tercih etmelerinin nedenleri arasında hem büyük, dayanıklı, kolay kurulumlu ve büyük malzemeli ürünlerin sergilenmesi için oldukça elverişli olması nedeniyle tercih edilir.

Truss fuar standları tasarım ve planlama önemini fuarlar açısından diğer kullanılan sistemler ile kolaylıkla birleştirilmesi, istenen özelleştirmelerin yapılabilmesini sağlayabilmesinin yarattığı kolaylık ile de tercih edilir. Truss fuar standları tasarım ve planlama konusu ile ilgili olarak elbette konunun uzmanı ve tecrübeli tasarımcı ve imalatçılar ile çalışılması gerektiği de önemlidir.

Truss Fuar Standları İçin Uzman Ekiple Çalışmanın Önemi

Truss fuar standları tasarım ve planlama aşamalarında istenilen uzunlukta çelik kafes elemanlarının kullanımı, gerekli bağlantıların sağlanması, bağlantı parçalarının ve kullanılan aksesuarlar da dahil olmak üzere truss fuar standlarının oluşturulması için gerekli tüm parçaların mutlak suret ile uzman ekipleri tarafından yapılması da ayrıca önemlidir.

Truss fuar standlarına ek olarak aydınlatmalı çeşitli kafes sistemleri de kullanıldığında kurulduğu alan üzerinde en etkili fuar standı olur ve tam da firmaların istedikleri bir özellik ortaya çıkmış olmaktadır. Her firma katıldığı fuarda en etkili, en çarpıcı, en odak noktası olacak standın kendisine ait olmasını istemektedir. Sahip olduğu müşteriler, potansiyel müşteriler, potansiyel yatırımcılar ve rakipleri açısından standlarının bu özelliği oldukça önemli duruma gelmektedir.

Firmalar fuarlarda standlarının odak noktası olması dışında ürünlerini iyi sergiledikleri, müşterileri ile toplantı, görüşmeler yapabildikleri, çay ve kahve servislerinin de yapılabildiği alanlar isterler. Truss fuar standları tam da bu noktada büyüklükleri ve tasarımları sayesinde firmaların istedikleri tüm bu özellikleri bir potada toplayabilmektedir.

Truss Fuar Sistemi Kullanmanın Avantajları

Geçmiş yıllarda yalnızca aydınlatma sistemleri amacıyla kullanılan alüminyum truss sistemi, artık işlevselliği, kolay taşınırlığı, kolay kurulumu, yarattığı etki ve modüler olması nedeniyle bir çok etkinlik ve fuarda tercih edilmektedir.

Yarattığı etki ve fonksiyonelliği nedeniyle truss fuar sistemleri bir çok avantaj sağlar ve bu nedenle son yıllarda çok rağbet görmektedir.

Truss sistemler halen daha da aydınlatma için mevcut çözümler arasında en iyi özelliklere sahiptir. Truss sistemler üzerine kurulumu yapılan dikey spot ışıkları fuarı ziyaret eden müşteriler ya da çalışanlar için hiçbir rahatsızlık vermeden aydınlatma yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Truss sistemlerin bir diğer önemli özellikleri arasında hava koşullarından asla etkilenmeyen alüminyum yapısı nedeniyle istenildiğinde açık ya da kapalı alanlar fark etmeksizin yarattığı kullanım rahatlığıdır.

Truss Fuar Standlarının Kiralanması

Truss fuar standları yapıları itibariyle oldukça büyük olduklarından fazlaca yer kaplamaktadır, firmalar açısından depolama konusunda sıkıntı yaşanma sorunları nedeniyle kolaylık ile kiralana bilinmektedir.

Fuar Standlarının Önemi

Her firma bir fuara katılabilmek için öncesinde oldukça uzun çalışma dönemi geçirmektedirler. Katıldıkları fuarlardan başarılı bir şekilde, hedeflerine ulaşmış olarak ayrılmayı tercih ederler. Fuarlar firmalar için müşteri, yatırımcı ve rakiplerin bir araya geldiği yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışı olmak üzere farklı bölgelerde katılım sağladıkları belirli tarihler ile sınırlandırılmış dönemlerdir.

İşte tam da bu noktada firmalar için fuar standlarının önemi ortaya çıkmaktadır. Firma ürünlerini kolaylıkla sergileyebileceği dikkat çeken stantlara sahip olmak isterler.

Bu standlar arasında çarpıcı özelliği, yarattığı büyüklük algısı nedeniyle truss fuar standları tercih edilmektedir. Doğru planlama ve tasarımı yapılmış truss fuar standları firmaların istedikleri algıyı müşteri, yatırımcı ve rakipler üzerinde kolaylıkla sağlar.

Truss standların tüm bu önemli algılarının dışında modüler yapısı, kolay kurulumu, sağlamlığı ve aydınlatma da ki farklılığı tercih nedenleri arasında oldukça etkilidir.

Bu noktada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise truss fuar standı konusunda uzmanından destek almak firmanın katıldığı fuarda kendisini, ürünlerini ve firmasını doğru ifade etmesini kolaylaştırır.

Truss Fuar Standında Sunum Yapılan Alan

Ürün ve hizmetlerin sergilendiği ve tanıtıldığı alandır. Bu alanın geniş tutulması öncelikli konulardan biridir. Firmaların ürün yelpazelerinin ayrıntılı bir şekilde hedef kitlesi ile buluşma noktasıdır. Bu alanın diğer stand modellerinde de olduğu gibi estetik, çekici, ferah olması gerekir.

Truss Fuar Standında Görüşme Yapılan Alan

Yine standın önemli noktalarından biri olarak gösterilir. Müşteri, yatırımcı ve rakipler sunum standında hizmet ve ürünleri gördükten sonra gerekli bağlantıların, iş anlaşmalarının yapıla bilinmesi için standın içerisinde bu alanın olması gerekir.

Truss Fuar Hizmet Alanı

Bu alan diğer alanlara göre nispet daha az önemli noktadır. Özel eşyaların, stokların, broşürlerin saklandığı alanlardır.

Doğru tasarlanmış ve planlanmış truss fuar standı fuara katılım sağlayan firmayı istediği hedefe ulaştırmak konusunda oldukça destek standlar arasındadır.

×