0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Mağaza Ve Ofis Dekorasyonu

Hepimiz rahat ve davetkar bir atmosferde olmanın genel ruh halimiz ve verimliliğimiz üzerinde çok büyük bir rol oynadığını biliyoruz, ancak iyi tasarlanmış bir ofis alanının işinizin başarısını etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Bir ofisi nasıl düzgün bir şekilde dekore edeceğinizi öğrenmek, işinizi muazzam bir şekilde etkileyebilir.

En verimli ofisler, ev konforunu profesyonel bir işletme imajıyla dengeler. Aka renk, yaşam ve ilham dolu şık bir ortam, ekip üyelerinizin gelişmesi için mutlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı yaratır.

Ofis tasarım fikirleriniz, işyerinde herkesin kendilerini harika hissetmesini sağlayacak şekilde şirketinizin değerlerini içermelidir. İnsanların ofise kötü bir ilk izlenim ile girmesini istemiyorsunuz, çünkü ofis tasarımının bir yüzeye ihtiyacı var.

Ofisinizi, sizi ve ekibinizi her gün üretken, ilham veren ve motive eden unsurlarla süslemek için bu 36 ofis dekorasyon fikirlerini alın. Kurumsal ofis tasarım fikirlerinizi renklendirmenin zamanı geldi!

1. Şirketinizin görev tanımını görünür kılın

Şirketinizin görev bildiriminin büyütülmüş bir resmini oluşturmayı ve ortak bir alana sıvamayı düşünün.

Yazıcınıza her ne zaman yürüdüğünüzde şirketinizin misyonunu görmek, işinizin içerdiği değerleri göstermek için etkili bir yol olabilir ve bunları gerçekleştirmek için mükemmel bir hatırlatıcı olabilir.

Bunun gibi bir şey:

Müşteri başarısını kişisel olarak al
Gurur duyduğumuz ürünleri oluştur
Hızlı öğren, daha hızlı hareket et
Gerçekçi ol

2. Yerel sanat topluluğunuzla bağlantı kurun

ve sizin için bazı parçaları özelleştirebilecekler mi diye bakın.

Bu, hangi iş kolunda olduğunuza bağlı olarak, şirketinizin pazarlama mesajını yepyeni bir kitleye ulaştırmak için size özel bir yol da sağlayabilir.

3. Marka renklerinizi entegre edin

Alanınız için bir renk şeması seçerken, markanızın renklerini birleştirin, böylece alanınız gerçekten sizin ve işinizin ne hakkında olduğunu yansıtan tutarlı bir stil sunar.

Doğru renklerin insanlar üzerinde güçlü bir psikolojik etkisi olabilir ve bu da kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlar.

4. Kilim ile farklı alanları özetleyin

Halılar, fiziksel engeller oluşturmadan çeşitli alanları ana hatlarıyla çizmenin harika bir yoludur. Birden çok bölümlü daha büyük bir alanınız varsa, bu alanları halılarla ayırın.

Ya da ofisiniz daha küçükse, hala halı ekleyebilirsiniz. Güzel vurgular gibi davranmak için mobilyaların altına koyun veya birisini doğrudan ofis kapınızın dışına ekleyin. Bir ya da iki bile alanınızı gerçekten canlandırabilir.

Mağaza ve ofis dekorasyonu

5. Büyük sanat eserleri asmak

Büyük küçük ofis dekor fikirleri arıyorsanız o zaman asma sanatı çalışma alanınızı çok daha ilginç, düşünceli ve ferah gösterebilir. Siyah ve beyaz duvar askılarıyla basitleştirin veya her geçtiğinizde gününüzü aydınlatan canlı ve göz alıcı işler ile cesur olun.

6. Benzersiz mobilya ekleyin

Bugünlerde kanepeler, sandalyeler, masalar ve benzeri şeyler için çok fazla seçenek var. Hayvan desenli osmanlı sandalyelerden mimari şezlonglara kadar, markanıza hitap eden bazı mobilyalar garantilidir.

7. Aynaları yukarı koyun

Aynalar çalışma alanınızın görünümünü değiştirebilir. Ofisinizi daha rafine ve profesyonel hale getirir ve çalışma alanınızın daha açık ve davetli hissetmesini sağlayarak her türlü alanı daha büyük gösterebilir.

Bonus: Artık iş arkadaşlarınız bir sunumdan önce görünüşlerini iki kez kontrol etmeleri gerektiğinde banyoya gitmek zorunda kalmayacaklar.

8. Soyut sanat tabloları ekleyin

Bazı insanlar için soyut sanat dikkatini dağıtabilir, ancak doğru odaya dik açıyla yerleştirilirse, korkak bir aksan masası ofisiniz için oldukça havalı bir merkez oluşturur ve çoğu zaman yeni müşterileri ağırlarken harika bir sohbet başlatıcısı olarak hareket eder.

9. Ofis sarf malzemeleri renk kodu

Eşleşen kalem tutucular ve zımbalar sadece düzenli görünmenizi sağlamaz, aynı zamanda düzenli kalmanızı sağlar. Bazı renklerin eleştirel düşünme becerilerinizi geliştirdiği bile kanıtlanmıştır.

Renk ne kadar üretken olduğunuzu derinden etkileyebilir. Bilimsel araştırmalar, mavi renklerin zihninizi etkilediğini, vücudunuzu kırmızılaştırdığını, duygularınızı sarılaştırdığını ve “dengenizi” yeşilleştirdiğini göstermiştir. Bu renkleri birleştirerek, çalışma davranışınızı büyük ölçüde etkileyebilirsiniz.

Yaratıcı olmanız gerekiyorsa, mor rengi kullanmayı deneyin. Mavi ve kırmızı tonlar, zihin ve beden deneyimi yarattıkça beyninizin sinapslarını yakar.

Google’ın “en üretken renk” olduğunu düşünüyorsanız, cevabın mavi olduğunu belirten birçok sonuç bulacaksınız. Bütün gün aklınıza gelirseniz, uzmanlar ofisinizi maviye boyamanızı ve biraz portakal rengini hazırlamanızı önerir. Bu, akıl teşvik edici odanıza duygu uyandırır.

×