0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Pavilion Standlar

Stand çeşitleri arasında ülke çapında katılınan etkinlikler, fuarlar ve organizasyonlar da en çok tercih edilen pavilyon standları, farklı seçenekler ile sektöre hakim firmalar tarafından kurulumları yapılmaktadır.

Birçok ülkenin katıldığı fuar ve organizasyonlar, kurumsal kimliğini yansıtmanın yanı sıra genel çizgiden de dışarı çıkmayarak ortama ayak uyduran firmalar, palivyon standları ile kurulumlarını gerçekleştirmektedir.

Başlıca çeşitleri maxima fuar standı, modüler fuar standı ve ahşap fuar standı olarak tercih edilmektedir. Ülkelerin ortak katılım gösterdiği fuar standları olarak kullanılan pavilyon standları, büyük sergilerin, kongrelerin ve toplantıların yspıldığı etkinliklerde tercih edilmektedir.

Zemin tasarımından renk geçişlerine, kullanılacak elektrik malzemelerinden aydınlatma sistemine kadar birçok konu üzerinde ehemmiyetle durulması gereken stand kurulumları, hizmet edilen sektöre ve firmaya yönelik olmalıdır.

Pavilyon Standları

Türkiye'de gerçekleştirilen ve diğer dünya ülkelerinin de katılımlarının sağlanacağı fuar, toplantı ve organizasyonlarda tercih edilen pavilyon standları, kendi içerisinde bölmelere ayrılarak, birçok firmanın aynı tema üzerinde toplanmasına olanak sağlamaktadır.

Türkiye'den katılım sağlayan firmaların, Avrupa, Amerika ve daha birçok ülkede gerçekleştirilecek organizyonlarda da tercih edilen pavilyon standlar, kullanım açısından oldukça geniş çeşitliliğe sahiptir.

Maxima sistem standlar, diğer stand seçeneklerine göre daha dikkat çekici ve daha gösterişli standlardır. Kurulacak mekanın özelliklerine ve fuar yöneticilerinin verdiği izinler doğrultusunda ebatları ve yükseklikleri belirlenmektedir.

Müşterilerin zihinlerinde kaliteli bir portföy kurmak isteyen herkesin tercih etmesi gereken maxima sistem standlar, pavilyon stand kurulumunda en çok tercih edilen seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.

Ebat ve yükseklik olarak diğer standlara nazaran daha büyük ölçülere ve heybete sahip olan maxima standlar, teşhiri yapılmak istenen ürünün, daha güzel bir ortamda sergilenmesine sebep olacaktır.

Pavilyon Stand Çeşitleri

Pavilyon stand çeşitleri arasında modüler stand kurulumları da oldukça tercih edilmektedir. Zeminin ve duvarların daha ferah ve geniş bir ortam sunmak adına beyaz renk seçildiği görülmektedir.

Kaliteli ve özgün tasarımlarla kurulan modüler standlar, genel itibari ile fuarın temasına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Düzenlenen geniş çaplı etkinliklerde estetik ve düzen ön planda tutulmalıdır. Görünüm olarak güzel bir çizgide ilerlemek isteyen firmalar, tercih ettikleri kaliteli standlar ile müşterin zihinlerinde yer etmektedirler.

Bir diğer stand çeşidi olarak ön plana çıkan ahşap tasarım standlar, pavilyon stand tasarımları konusunda en az tercih edilenidir.

Pavilyon stand kurulumlarında en çok tercih edilen maxima tasarım standlar ve modüler tasarım standlardır.

Büyüklük ve gösterişlilik açısından daha ön planda tutulan maxima stand tasarımları, sektöre hakim firmalar tarafından kurulumları gerçekleştirilmektedir.

Tekrardan dile getirmek gerekir ise, Ülkeler arasında yapılan kongre ve büyük toplantılarda pavilyon stand kurulumları gerçekleştirilmektedir.

Ülkemize Avrupa, Amerika ve daha birçok ülkeden katılım gerçekleştirilerek yapılan, toplantı, fuar, festival ve organizasyonların kurtarıcısı olarak pavilyon standları gösterilebilmektedir.

Pavilyon Stand Kullanım Alanları

Ölçek olarak daha büyük ebatlara ve daha geniş kitlelere ulaşan organizasyonlarda, ülkeler arası etkileşim gerçekleştirildiği takdirde tercih edilen pavilyon standları, kaliteli bir çizgi yakalamak ve bu çizgide ilerlemek isteyen firmaların tercih etmesi gereken bir stand çeşididir.

Ancak standın kurulacağı yerin, hizmet ettiği sektörün ve de ebat ve boyutlarının önemi çok büyüktür. Hal böyle olunca katılacak organizasyonlardaki kalitenin arttırılması adına, stand kurulumunun işini bilen, sektöre hakim, modayı takip eden, değişime ve gelişime açık olan firmaların ellerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Tecrübeli kadrosu ile stand kurulumu yapan firmalar, her türlü ayrıntı ile yakından ve birebir ilgilenmekte, montaj ve demontaj işlemlerini uzman kadroları vasıtası ile gerçekleştirmektedirler.

Elektrik geçişlerini, gerek görüldüğü takdirde su tesisatının yerleştirmesini, aydınlatmaları, raf ve dolap yerleştirmelerini profesyonel firmalar gerçekleştirmektedirler.

Kasvetli, karanlık ve insanı sıkan standlar, müşterilerin uzaklaşmasına sebep olacaktır. Aydınlatmanın dekorasyon açısından da önemi çok büyüktür. Gerekli spot yerleştirilmeleri ile canlı ve enerjik bir ortam yakalanmaktadır.

Kısacası pavilyon standlar olsun, diğer çeşit standlar olsun belli başlı dikkat edilmesi gereken hususlarda kurulumları yapılması gerekmektedir.

Bu hususların deneyimli firmalar aracılığı ile işleme geçirilmesi, göz alıcı dekorasyonlar ile insan etkileşiminin sağlanması gerçekleştirilmiş olacaktır. Güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışının ön plana çıkarılması için atılması gereken adımlar, dikkatli ve düzenli olmalıdır.

×