0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Avm Stand Tasarımları

Avm Stand Tasarımları Model ve Çeşitleri

Alışveriş merkezlerinde küçük sermayeli gelir kapısı elde etmek isteyen insanların tercih ettiği stand kurulumu, birçok amaca hizmet edebilmektedir.

Farklı boy ve ebatlarda avm stand tasarımları model ve çeşitleri firmalar tarafından imalatı ve kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Kompozit, mdf ve alüminyum stand çeşitleri ile farklı seçenekler mevcut kılınmaktadır. Daha az maliyet ile ticaret yapmak isteyen girişimcilerin tercih ettiği bir yöntem olan alışveriş merkezinde stand açılması, çok az yer kaplayan standlar ile hem görünürlük sağlanmakta hem de bütçe sarsılmamaktadır.

Mimarlık firmalarının avm stand tasarımları model ve çeşitleri hakkında müşterilerine farklı ürün yelpazeleri sunduğu söylenebilmektedir. Bir yada iki kişinin sığabileceği büyüklükte, üzerine farklı boyutlarda aksesuar yerleştirilebilecek şekillerde tasarlanan standlar, çeşitlilikleri ve işlevsellikleri ile göz doldurmaktadır.

Avm Stand Tasarım ve Planlama

Alışveriş merkezleri, günümüzde firmaların ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için kendilerine yer bulabileceği kitle iletişim ağları haline gelmiştir. Yurt dışında ve yurt içinde alışveriş merkezi içine kurulan stand sayısındaki artış ve avm stand tasarım ve planlama örneklerine her geçen gün yenilerinin eklenmesi bunun kanıtı niteliğindedir. Alışveriş merkezlerinde seçeneklerin fazlalığı rekabet ortamını arttırmakta ve stand sahiplerinin özgün arayışlar içerisine girmesine neden olmaktadır. Bu noktada yaptığınız işin veya ürününüzün doğru bir platformda sergilenmesi dikkatleri toplamakta en etkili araç olacaktır.

Versus mimarlık, geniş bir yelpazeden oluşan kişiye özgü tasarım seçenekleri sunarak hayal ettiklerinizin gerçeğe dönüşmesinde aracı olmayı hedeflemektedir. Öncelikle alan belirlemesi yapılmalı, sonrasında doğru avm stand tasarım ve planlama ile büyük veya küçük mekanlarda en iyi performansın alınabileceği şıklıkla işlevselliğin birleştirildiği tasarımlar hayata geçirilmektedir.

Alışveriş Merkezi Standlarında Kullanılabilecek Tasarımlar

Stand kurulması planlanan alışveriş merkezinde dikkat çekmek ve doğru algı oluşturabilmek için stand tasarımının önemi oldukça fazladır. Yapılan araştırmaların da kanıtladığı üzere insanların ilk intiba esnasında edindikleri fikir, alacakları kararın neticesini belirlemektedir. Ayrıca alışveriş merkezlerinde ki yoğunluk ve karmaşa içerisinde mağazalara gir çık yapmakla uğraşmak yerine önünden geçtikleri standlardan kolaylıkla alışverişlerini tamamlamak tüketicileri fazlasıyla cezbetmektedir. Bu nedenle doğru tasarım ve doğru renkler kullanılarak cezbedici bir görsel oluşturulmalıdır.

Alanınızın büyüklüğü tasarım aşamasında en belirleyici özellik gibi görünse de, sonraki aşamada isteklerinizin doğru cevaplanması için yapılacak standın, maxima, ahşap veya modüler gibi seçeneklerden hangisi ile devam edilebileceği seçilmelidir.

Alışveriş Merkezlerinde Maxima Standlarının Kullanım Alanları

Stand açmayı planladığınız alışveriş merkezinde yer seçimini tamamladıktan sonra, konusunda uzman ve tecrübeli tasarımcılar ile avm stand tasarım ve planlama süreci yönetilecektir. Maxima fuar standları ergonomik ve şık tasarımları ile sektörlere özgü içerikler üretilmesinde son derece başarılı örneklerdir. Tasarımcılar her zaman talepleri göz önünde bulundurarak çalışmakta, isteklerinizi cevap verecek uygulamalar yenilikçi fikirlerle beslenerek ortaya çıkarılmaktadır.

Alışveriş Merkezlerinde Uygulanan Maxima Stand Örnekleri

Acemlab Maxima stand tasarımı örneğinde de görülebileceği gibi küçük alanlarda dahi mucizeler yaratabilmektedir. Yine Artemis Arıtma için tasarlanan maxima standları örneğinde görülebileceği gibi ferah bir mekan algısı yaratıldıktan sonra, hem özel görüşme odalarına yeterli alan ayrılmış hem de toplantı salonu hazırlanarak oluşabilecek tüm ihtiyaçlar karşılanmıştır.

Polgün örneğinde ise su parkı konusunda hizmet veren firmanın belirleyici ürünü mekan tasarımının bir parçası haline getirilerek dikkat çekici bir vitrin hazırlanmış, boğucu olmayan oldukça ferah bir iç tasarım doğru renklendirilerek oturma alanları arka plana konumlandırılmıştır.Yaratıcı ve görsel olarak tatmin edici bu örnek, benzer işletmeler için emsal niteliğindedir.Nar Altın Aş. örneğindeki gibi ürünün teşhirinin büyük önem taşıdığı sektörlerde ise teşhir alanlarına daha fazla yer ayrılarak dikkat odağı arttırılmıştır.

Bu tarz örneklerde ışıklandırmanın çok önemli olduğu atlanmamalı avm stand tasarım ve planlama süreci doğru yönetilmelidir. Tasarımlar doğru aydınlatma sistemi ile birleştirilerek ürün ön plana çıkartılacak ve cazibesi arttırılacak şekilde düzenlenmelidir. Maxima standları alışveriş merkezlerinde kullanılabileceği gibi iç mekanlarda, ofislerde veya fuarlarda buna ek olarak show roomlarda da tercih edilebilecek seçeneklerdir.

Alışveriş Merkezlerinde Ahşap Standların Kullanım Alanları

Alışveriş merkezi için stand tasarımı yaptırmayı düşünen ve farklı bir görünüm arzulayan kişilerin talebini karşılamak üzere tasarlanan ahşap avm standları alternatif görünümüyle hem şık hem de özgün bir tarz sergilemektedir. Doğal veya doğal görünümlü malzemelerin ürünü ve hizmeti ön planda tutacak şekilde tasarımla birleştirilmesini içeren ahşap standlar son günlerin en popüler seçeneklerindendir.

Yalnızca alışveriş merkezlerinde kullanılmayan bu standlar avm stand tasarım ve planlama aşamalarına ek olarak, avm içi show roomlarda da tercih edilen seçeneklerdir. Natürel ve modern çizgisiyle fark yaratan ahşap avm stand tasarım ve planlama uygulamaları ile dikkat çekici iç ve dış mekan tasarımları yaratılabilmektedir.

Alışveriş Merkezlerinde Uygulanan Ahşap Stand Örnekleri

Akel ahşap stand tasarım örneğinde görüldüğü gibi doğal tonlarda tasarlanan teşhir standları ürün ve hizmetinizin özelliklerini ön plana çıkarmayı hedeflemekte ve bunu görsellerle destekleyerek ferah bir mekan algısı içerisinde sunmaktadır. Alışveriş merkezi içerisine kurulacak küçük bir alanda dahi yeterli alan müşteriler ile görüşme yapılabilmesi için ayrılabilmektedir.

Yine alışveriş merkezlerinde stand uygulamasının en çok kullanıldığı sektörlerden birisi olan kozmetik sektörünün lider markalarından Gabrini kozmetik avm stand tasarım ve planlama seçeneğinde ahşap stand uygulamasını tercih etmiştir. Bu uygulamada da görüldüğü üzere ahşap standlar, markaya özgü renkler ile tasarlanarak hem şık hem de modern bir algı oluşturularak hedeflenen müşteri kitlesinin dikkatini çekecek bir tasarım oluşturulmuştur.

Sektörünün önde gelen markalarından, Fatih Kalem için yapılan tasarımda ise daha sade tonlar kullanılmış, yapılan stand marka amblemi şeklinde tasarlanarak görsellik reklam ve yenilikçi bir fikir ile birleştirilerek sunulmuştur. Bu örnekte de görüldüğü gibi bu tarz yaratıcı fikir uygulamaları marka algısının tüketiciye doğru aktarılmasında ve etkileyici bir pr çalışmasında son derece büyük önem taşımaktadır.

Alışveriş Merkezlerinde Modüler Standların Kullanım Alanları

Modüler standlar demontajı yapılabilen ve bu sayede farklı zamanlarda farklı mekanlarda kullanılabilen stand örnekleridir. Özellikle avm stand tasarım ve planlama alanında kullanımına sıklıkla rastlanmasının sebebi tıpkı fuarlarda olduğu gibi markanın belli sürelerde farklı mekanlarda ürün tanıtımı yapmasını mümkün kılmasıdır. Modüler standlar demontajı ve taşıması için ekstra masraf gerektirmeyen bu nedenle de ekonomik ve pratik çözümler olarak öne çıkmaktadır. Tüm bu avantajlarının yanı sıra şıklıktan feragat etmeyi gerektirmeyecek tasarımlar yapılması uzman ellerde ve profesyonel uygulamalarla mümkündür.

Alışveriş Merkezlerinde Uygulanan Modüler Stand Örnekleri

Modüler fuar standları özellikle gıda ve içecek sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından daha yaygın şekilde tercih edilebilmektedir. Dondurma, tatlı, çikolata gibi dönemsel tüketiminde artış görülen tüketim malzemelerinin avm stand tasarım ve planlama aşamalarında modüler standlar yaygın şekilde tercih edilmekte bu sayede üreticiye veya satış yapan kişiye farklı alanlarda stand kurma imkanı sağlanmaktadır. Modüler standlar hafif malzemeden montajı ve taşınması kolay olacak şekilde üretilmektedir. Buna ek olarak marka amblem ve sloganları tasarım içerisine en iyi şekilde yerleştirilmekte bu sayede tüketicinin algısı ve dikkati standa çekilerek talep arttırılmaktadır. Bu tip standlar aynı zamanda parçalara ayrıştırılabilir olması dolayısı ile geri dönüşümü kolay, çevreye dost ve sürdürülebilir özellikte ürünlerdir.

×