0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Maxima Fuar Standları

Maksima Fuar Standı Referanslarımız

Tekay-8x4-32m²-(Automechanika-2019) (1)

Tekay Maksima Stand Tasarımı

IMG_0456

Monomex Maksima Stand Tasarımı

Gürform-Kırtarsiye-14x4-56m²-Maksima-Stand (7)

Gürform Maksima Stand Tasarımı

DESİ ALARM GÜVENLİK-ALMANYA FUARI (6)

Desi Maksima Stand Tasarımı

Maksima Fuar Standları Model ve Çeşitleri

Maxima fuar standları, rakiplerden daha çekici ve farklı tasarımlar oluşturmak için en iyi alternatiftir. Alüminyum profillerden yapılmış ve ahşap malzemelerle kaplanabilen bu sistemler, ahşap desteklerden daha ucuzdur ve modüler sistemlere göre çok daha dikkat çekici ve yaratıcıdırlar.

Hedef kitleye sunulan ürün veya hizmet sunumu çok önemlidir. Bunu, maxima fuar standları tasarımına yansıtabilmek için deneyim gereklidir. Profesyonel Tasarım Ekibi ile çalışmak bunun için çok önemlidir. Müşterilerine ek projeler sunmaya devam eden bu firmalar ile daha kaliteli işler çıkarabilirsiniz. Profesyonel mimarlar tarafından tasarlanan maxima stand tasarımını daha kolay tanıyabilirsiniz.

Tüm endüstriyel üretim süreçlerinde olduğu gibi, maxima fuar standları üretiminde ve kullanımında malzeme bilgisi de etkilidir. Bu tip standların üretimi, montajı ve sökülmesi büyük deneyim ve bilgi birikimi gerektirir.

Maksima Fuar Standları Tasarım ve Planlama

Fuarlar, bir firmanın ürünleri tanıtması için son derece önemli organizasyonlardır. Fuar alanında, belli ürünlerin tanıtımı için ayrılan bölümlere ise stand ismi verilmektedir. Bu stand çeşitleri içerisinden en kullanışlı olan stand çeşidi ise maxima sistem adı verilen standlardır. Standlar, ne kadar gösterişli olursa, ürünlerin tanıtımı ve pazarlanması da bir o kadar kolay olur.

Şıklık ve gösterişli fuar standları denilince da akla ilk olarak maxima fuar standları gelmektedir. Farklılığın ve şık tasarımın bir arada olduğu maxima fuar standları, ürünlerin yerleştirilmesi ve tanıtılmasında da kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamaktadır. Maxima standları rakip firmalar ile kendi firmanız arasında büyük bir farklılığın göze çarpmasını da sağlayacaktır.

Maxima Standlarının Genel Özellikleri

Maxima sistem adı verilen standlar büyük modüler fuarlar için tasarlanmış olan çeşitlerdir. Bu fuarlarda ürün tanıtımı ön planda olduğu için maxima sistemine geçiş daha da büyük bir önem kazanmıştır. Maxima sistemde, genişlik için bir standart bulunmamaktadır. Tanıtılacak olan ürüne göre genişlik ve yükseklik ayarlanabilmektedir. Bunun yanı sıra maxima fuar standları çok kolay bir biçimde toparlanma özelliğine sahiptir. Prefabrik yapılar içerisinde en kolay bölünebilen grupta yer almaktadırlar. Maxima standlarının genel özellikleri şöyle sıralanabilir;
- Demonte stand modeli olması. (Demonte stand: lego biçimde tasarlanmış olan standdır. Kolay parçalarla sökülüp takılabilen modellere verilen isimdir)
- Bağlantı yollarında yapılan kolay tasarım sayesinde pratik bir şekilde monte edilebilir olması.
- Doğa dostu stand özelliği olması. Parçalarının geri dönüşümü mümkündür. Bu sayede büyük bir israfın önüne geçilirken, parçaların tekrardan değerlenmesi doğa dostu firmalar içinde büyük önem taşımaktadır.
- Zamandan tasarruf: Maxima standların kolay kurulumu zamandan da tasarruf sağlar. Hem kurulumu hemde sökümü sırasındaki kolay tasarım ile zamanın önemli ölçüde doğru kullanılmasını da beraberinde getirmektedir.
- Hayallerin yansıtılması: Fuarlar firmaların reklamları için mutlaka gerekli olan organizasyonlardır. Maxima sistemin tasarımı hayallerin yansıtılması için idealdir. Tanıtımı yapılacak ürün ile ilgili hazırlanan reklamlar ve konseptler diğer fuar çeşitlerinde belli edilememesine karşılık maxima sistemlerde tam olarak uygulanabilmelerini sağlamaktadır.

Maxima Standlar Hangi Ürünler İçin Kullanılır?

Belirli bir ürün sınırlaması bulunmayan maxima fuar standları her ürün için uygun bir tasarıma sahiptir. Tanıtılacak ürüne uygun bir konsepte getirildiğinde diğer stantlardan çok çok daha farklı bir yapıya sahip oldukları hemen göze çarpacaktır. Örnek olarak, eğer bir kitap tanıtımı yapmak istiyorsanız duvarlara asılacak klasik kitaplarla ürününüzü daha cazip hale getirebilir, eğer ürününüz tanıtıma muhtaç (inşaat malzemesi, ayna gibi) bir malzeme ise de maxima fuar standlarını tercih ederek kolayca tanınmasını sağlayabilirsiniz.

Maxima Standlarının Görsel Kalitesi

Maxima sistemde gösteriş birinci plandadır. Bu noktada standı kullanacak olan kişilerin zevkleri tamamen ürünün göz almasına sebep olacaktır. Ürünün ön plana çıkaracak olan birkaç detay vardır;
- Işıklandırma Sistemi; Fuar alanları yeteri kadar ışık alsa da tanıtılacak olan ürünün rengine göre, uyum içerisinde standa özgü bir ışıklandırma sistemi geliştirebilir. Örnek olarak, lavabo parçalarının tanıtıldığı bir stand için ürün hangi renkteyse, ürünü geri planda bırakmadan bir ışıklandırma sistemi tercih edilmelidir. Maxima sistem, bu olanağı kullanıcılarına sunmaktadır.
- Ürün ve pazarlamanın bütün olması; Maxima sistemler adeta bir dükkan havasındadır. Büyüklüğü ne kadar isterseniz o genişlik ve yükseklikte bir standa sahip olabilirsiniz. Burada genişliğin yanı sıra ürünün ve pazarlama bölümünün bir bütünlük içerisinde olmasıdır. Ürün çokluğuna veya azlığına göre pazarlama personeline ve fuaragelen insanlara stand içerisinde alanlar bırakılmalıdır. Rahat ve ferah bir stand hem ürünü tanımak isteyenleri yormayacak hem de pazarlama ve tanıtım personelinin işini kolaylaştıracaktır.
- Görsel öğelerden faydalanma: Fuar tanıtım amaçlı olarak yapıldığı için gelen kişilerin ürün hakkında yeterli fikre sahip olabilmesi adına ürünün içerdiği resimlerde kullanılmalıdır. Bir lavabo seti tanıtımı yapılıyorsa, maxima standların duvarlarına mutlaka bu ürünlerin yer aldığı konsept fotoğraflar yapıştırılmalıdır.
- Logo kullanımı ve ürün tanıtımı: Duvarlarda mutlaka firmanın bilgilerinin yer aldığı ufak plazma ekranlardan da faydalanılabilecek küçük detaylar yer almalıdır. Pazarlamanın temel ilkelerinden bir tanesi de ürünün yanı sıra firmanın da tanıtımının en iyi şekilde yapılmasıdır. Maxima sistem, kullanıcılarına bu olanağı da sağlamaktadır. Ayrıca logo kullanımı kurumsal kimliğin öne çıkarılarak ciddiyet izlenimi de yaratabilmektedir.
- Ana ürün tercih edilmeli: Maxima sistemde genişlik dilediğiniz kadar olabilir ancak bu içerisine ürün doldurmak anlamına da gelmez. Pazarlama politikası gereği ana ürünlerin yer aldığı standlar misafirlerini yormayacak şekilde tasarlanmalıdır.
- Tanıtımı yapacak kişi ile fuara gelen misafirlerin rahatca konuşabileceği masa ve sandalyelerin koyulması adına maxima fuar standları oldukça uygun konseptlerdir. Genişliği ve yüksekliğine stand sahiplerinin karar verdiği sistemde mutlaka insanların rahatça tanıtım elemanı ile diyalog kurabilecekleri bir ortam sağlanmalıdır.
- Camlardan faydalanılmalıdır: Maxima sistemler yaratıcılıkta sınırsız bir imkan sunduğu için camlardan faydalanılarak da tasarım zengin bir hale getirilebilir. Örnek olarak camların süslenmesi ve camlara yapıştırılacak olan görsel ile hem kurumun imajı tazelenir hem de ürünün tanıtımı kolaylaşabileceği gibi daha da cazip bir hale gelebilir.

Maxima Standlarının Avantajları

Maxima standları bir dükkan ve ofis konseptinde olduğu için hem misafirlerine hem de çalışanlarına büyük kolaylıklar sunmaktadır. Özellikle kendi bünyesinde barındırdığı elektrik prizleri ile ürünlerin tanıtımında kullanılacak olan teknolojik imkanlardan faydalanabilme durumunu da beraberinde getirmektedir. Öte yandan standın hazırlanışın da kullanılacak olan ufak detaylar, ürünlerin özelliğinin tam yansıtılmasına da yardımcı olmaktadırlar. Ayrıca maxima standlar bölümlere de ayrılabilmektedir. Bir bölümde firma bir ürünün tanıtımını yaparken diğer başka bir bölme de aynı firmaya ait başka bir ürünün de tanıtımı yapılması kafa karışıklığının önüne geçmektedir.

Maxima Standlarının Fiyatları

Maxima sistemin fiyatları özelliklerine göre değişim göstermektedir. Genişliği ve yüksekliği, koyulacak masa ve sandalye sayısı, elektrik prizlerinin adedi, duvarlara konacak olan rafların sayısı, kolon genişlikleri ve koyulacak kolon sayıları, cam tercihleri ve konseptin geliştirilmesi için kullanılacak yardımcı öğelerin belirlenmesi sistemin fiyatında belirleyici etkendir. Maxima sistemin içerisinde kurulacak odalar da maliyetlerin hesaplanmasında etkilidir.

Maxima sistemlerin en büyük özellikleri kendi içlerinde odalara ayrılabilmeleridir. Bu durum ekstra bir maliyet gerektirse de hem kullanan kurumun kurumsal kimliğini hem de gösterişin zenginleştirilmesi için gereklidir. Kullanımındaki rahatlık ve kolaylık göz önüne bulundurulduğunda piyasa ortalamasına göre çok cazip fiyatlarla maxima fuar standları kurulabilmektedir.

×