0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Octanorm Modüler Fuar Standları

Octanom Modüler Fuar Standları Model ve Çeşitleri

Fuar standları her ihtiyaca, her sektöre ve kullanıcı fonksiyonu ile bütçesine göre farklı standartlarda üretilebilmektedir. Özel tasarım fuar standları daha görsel ve vizyon sahibi olsa da bazı durumlarda hem gereksizdir hemde fiyat olarak yüksek olurlar.

Modüler fuar standları ise daha kolay takılıp sökülebilmeleri, malzemesinin tekrar tekrar kullanılabilmesi ve belirli standartlar çerçevesinde üretilmelerinden dolayı uygun fiyatlıdır. Özellikler Octanorm mödüler fuar standları model ve çeşitleri bunların arasında en uygun olanıdır.

Octonorm Stand Özellikleri

Octonorm standlar genellikle 1 metrelik aralıklar ile oluşturulan, çok fazla seçenek sunmamasına karşın yine de tasarımcı tarafından güzel dizayn edilebilen standlardır. Bununla birlikte tüm standlar arasında en uygun fiyata sahip olmasından dolayı Octanorm mödüler fuar standları model ve çeşitleri sık olarak tercih edilirler.

Octanom Modüler Fuar Standları Tasarım ve Planlama

Ürün ve hizmet tanıtımları firmaların ayakta kalmasını sağlayan en temel uygulamalardır. Müşteri kapasitesini oluşturmak ve düzenli geri dönüş sağlamak adına özen gösterilen çalışmaları kapsar. Bu noktada fuar ortamları ideal müşteri potansiyeli oluşturacağınız bir zemin sunar. Zaten fuarların yapılmasındaki amaç da müşterilerle firmaları buluşturmaktır. Ancak içerik bakımından niteliğinde değişimler olabilir. Nasıl bir zeminde ürünlerin sunulacağı tamamen firmayla ilgili olacaktır. Zeminden kasıt octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama gibi kategorileri barındırır.

Nerede Kullanılır?

Fuar alanları, kapsam açsından octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama ile bir düşünülebilir. Ancak tanıtım yapılacak her yer bu modüler sistemin kurulumu için idealdir. Ürün takılıp çıkarılabilir olduğu için fiziksel zarar vermeyecek her yerde kurulumu olabilir.

Octanorm Fuar Standları Özellikleri

Malzeme bakımından octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama işlemlerinde, alüminyum ve sunta yaygın kullanılır. Tasarımları her firmaya göre değişebilir, ancak malzeme genelde benzer nitelikler gösterecektir. Stantlar tanıtıma odaklandığı için tasarım özelliklerinin sınırlandığından bahsedilebilir. Bunda modüler olmasının da etkisi vardır. Diğer öne çıkan özellikler şöyle sıralanabilir:
Sistem üzerine isteğe göre ekleme zemin yapılabilir. Yani halı veya parke benzeri malzemelerin yerleştirilmesi söz konusudur.

Alan büyüklüğü de dikkate alınarak bölüm eklemesine müsaittir. Danışma bankosu ve kilitli oda eklemesi genişliğe göredir.

Octanorm fuar standları kişinin kendisi tarafından kurulup dağıtılabilir.
Zadece zemin değil duvar kısımlarına dijital baskı çeşitleri uygulanabilir. Firmanızdaki reklam malzemelerini etkili biçimde uygulamak mümkündür.
Aydınlatma yapılmaya müsait bir ortam vardır.

Octanorm Fuar Standı Avantajları

Avantajları açısından octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama işlemleri şu şekilde değerlendirilebilir:

Fuar alanında standı ziyaret eden kişilerle etkileşim verimini artırır. Tasarımı bu şekilde ayarlanmıştır.
Bütçeye en destek olan, en etkili stant türlerinden biridir. Ahşap malzeme stantlardan daha uygun olduğu söylenebilir. Maliyetinin ucuzluğu bunda kuşkusuz etkilidir.
octanorm mödüler fuar standları kiralanabilir.
Ekleme yapılabilmesi, firmanın ihtiyaçlarına daha uygun yanıt vermesini sağlar. Yani kullanımı kolaylaştırır.
Kurulum ve de montesi hızlıdır.
Görsel açıdan avantajlı bir modüler sistemdir. Aynı anda çok sayıda beklentiyi karşılar.
Amaca ulaşılmasını kolaylaştırır. Müşteri kapasitesini artıran etki yapar.
Kurumsal açıdan octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama sayesinde izlenimi iyileştiren etki almak mümkündür.
Birçok fuar standının aksine tek kullanım için değil, uzun vadeli uygulamaya yönelik hazırlanmıştır.
Dijital baskıların sergilenme miktarı ve kapasitesi açısından en avantajlı ürün olduğu söylenebilir.
Octanorm modüler fuar standları raf kullanımı açısından en çok esnekliği sunmaktadır.

Octanorm Stand Tasarım Örnekleri

Fikir açısından octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama örnekleri şöyle sıralanabilir:
Dikdörtgen alanda sütunlu ve kenarları açık görüntüdeki standlar. Tek kişilik küçük sunum alanları mevcut. Direklere reklam afişleri asılabilir.
Dörtgen biçiminde üst kısımlarında tabela alanları olan örnekler. Alt kısımda da kare şeklinde bel hizasına kadar düz yüzeyler. Ürünü aracısız doğrudan incelemek için ideal bir tasarım.
Gıda üzerine tanıtımlar için cam bölmeleri olan modüler stantlar. Arka üst kısımlarda yiyecek seçeneklerinin reklamı yapılabilir.
Bir bölümü açık oda görüntüsü veren, alt kısmı bütün stant halindeki ürünler. Hem alt hem de üst bölüm ürün afişlerine uygun biçimde ayarlanır.
Ürün tüketme ya da inceleme alanları yaratmak için masa sandalye konulan modüler stantlar. Modüler standın en ön kısmında bir adet tanıtım personeli alanı yer alır. Aynı tasarımı masa sayısını çoğaltan ve sunum alanı daha çok biçimde düşünmek mümkündür. İhtiyaca göre şekillenebilir.
L şeklinde geniş bir alanda tanıtım imkanı veren özel octanorm fuar standları. Duvar bölümlerinde istenen şekilde tanıtım yapılabilir.
Ortada kule şeklindeki etrafı dörtgenle çevrili tanıtım standı. Vurgulanmak istenen kısımları orta bölüme odaklamak mümkündür. Erişim açısından kolaylığı daha fazla olan bir tasarım türüdür.
Elektronik gibi sektörlerde daha uygun olan içi cam vitrinli modüler sistemler yaygın tercih edilir. İç ve dış bölümde tabelalar yer alır.

Octanorm Fuar Standları Tasarımlarında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama hizmeti almadan önce firma beklentileri dikkate alınmalıdır. Çünkü hedef belirlenmeden yola çıkılırsa zaman ve para kabı yaşanacaktır.

Fuar alanlarında benzer firmalardan ayrılmak ve fark yaratmak en temel amaç olmalıdır.
Diğer stantlara benzememek için çabalarken karmaşık bir görüntü olmamalıdır. Firmayla bağdaşan ve mantıklı bir farklılık bulunmalıdır.
Asıl amaç neyse buna göre tasarım yapılmalıdır. Öne çıkarılacak ürün ve hizmetler buna göre ayarlanmalıdır.

Kalabalık bir katılımda sizin ürünlerinizi merak eden insanlar olacaktır. Bu nedenle mutlaka bir inceleme alanı oluşturulmalıdır. Küçük bir tanıtım alanı varsa bile ortamda buna izin verilmelidir. Bu alanda firma ile ilgili de merak edilenlerin yanıtlanması önemlidir.

Stant Ne Kadar Aralıklarla Yenilenmeli?

Uzun süre kullanılır olması nedeniyle octanorm mödüler fuar standları sık şekilde yenilenmez. Ancak fuar alanlarında kullanılacak olan ürünlerin daha etkili hale gelmesi bakımından çalışmalar yapılabilir. Zemin ve ürün bütün olarak iyi bir etkileşim sunmalıdır. Octanorm fuar standları eğer satın aldığınız bir modüler sistemse, kullanımına özen göstermek daha da önem kazanır. Kullanılamayacak hale gelene kadar, senelerce fuar alanlarında zemin oluşturabilmektedir.

Modüler Fuar Standı Bakım Önerileri

Bakım ve kullanım açısından bazı detaylara dikkat edilmesi artı katar. Malzeme özelliğine göre temizlik ve saklama koşulları ayarlanmalıdır. Nemli ortamlarda bekletilmemesi önemlidir. Dışarıdan zarar verebilecek maddelerden uzak durulması gerekir. Ne kadar iyi bakılır ve saklanırsa o kadar uzun vadeli bir uygulama olacaktır. Ayrıca tanıtım afişlerinin yerleştirildiği alanlar, gerektiği zaman uygun biçimde tamir edilmelidir.

Planlama ve Fiyatlandırma Aşaması

Süreçte başarı için octanorm mödüler fuar standları tasarım ve planlama aşaması en önemli kısımlardır. Tasarım açısından ne tür bir modüler sistem seçilecek ve bunun içerisinde nasıl uygulamalar olacağı planlanır. Geri dönüşüm açısından da hedefler belirlenip sonuç değerlendirmesi yapılır. Planlamayı, fuar alanındaki tüm süreçte başarı kazanmak için oluşturulan bir maddeleme gibi düşünmek mümkündür.
Hangi sektörde ürün –hizmet sergilenecekse buna göre stant seçimi olur. Octanorm modüler fuar stantlarının fiyatları çeşitlere göre belirlenmektedir. Bazı stantlar küçük çaplı olabildiği gibi bazıları büyük ve kapsamlı olabilir. İçerideki malzeme raf gibi ayrıntılar da tasarıma bağlı olarak fiyatları belirler. Kiralama hizmetlerinde ne kadar süre boyunca kiralama olacağı etkilidir.

×