0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Kongre Fuar Standları

Kongre Fuar Standları Model ve Çeşitleri

Kongre standları genel olarak küçüktür çünkü her kezin belli ve az bir alanı vardır. Bu yüzden küçük bir stand olmak zorundadır. Ama aynı zamanda dikkatleri üzerine çekmeli ki daha çok insan ziyaretine uğramalıdır. Bu sayede daha fazla insana sunum yapabilir ve ürün tanıtımında bulunulabilir. Aynı zamanda yapılacak veya seçilecek stand kullanışlı ve çok amaçlı olmalıdır. Taşınması kolay olmalıdır yer değişikliği gerektiğinde büyük kolaylık sağlayacaktır. Aynı şekilde sağlam da olmalıdır ki uzun süre kullanılabilsin.

Kongre Fuar Standları

Eğer Yeni bir Stand alacaksanız kongre fuar standları model ve çeşitleri kataloğu varsa seçmeniz daha kolaylaşır. Ancak buna imkanınız yoksa versusmimarlik.com sayfamızı ziyaret etmelisiniz. Çünkü kongre fuar standları model ve çeşitleri Uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Kongre Fuar Standları Tasarım ve Planlama

Firmaların ürün ve hizmetlerinin sunumlarının yapıldığı müşteri, yatırımcı ve rakip firmaları ile bir araya gelmelerini sağlayan fuarlar oldukça önemlidir. Firmalar aylar boyunca ya da yıl boyunca hazırladıkları ürünlerini ya da hizmetlerini alıcısı ile buluşturacakları bu alanlara oldukça önem verirler ve bu önem doğrultusunda fuar standlarında tasarım ve planlama yoluna giderler.

Kongre standlarında ise kongrenin yapılacağı alanın büyüklüğüne, alanın dokusuna uygun standlar hazırlanması yoluna gidilir. Özgün ve yaratıcı tasarım ve planlamalar ile yapılan kongrenin ruhuna uygun bir stand oluşturulmaya çalışılır.

Kongre ve Fuar Standlarının Yapısı Tasarımı

Bu noktada önemli olan doğru ve deneyimli firma ile ortak çalışmalar yürütebilmektir ve kongre fuar standları tasarım ve planlama açısından yaratıcılığın beraberinde getirdiği deneyimli firmalar ile işbirliği yapılarak hazırlana bilinir.

Yine bu noktada kongre fuar standları tasarım ve planlama söz konusu olduğunda firmalar için oldukça önemli bir rol oynar. Hazırlanacak standın büyüklüğü, estetik dokusu ve tasarımı katılımcı firmanın önemini ve piyasadaki yerini yansıtmaktadır. Bundan dolayı kongre ya da fuara katılan firmaların standlarının neredeyse kusursuz tasarımda ve işçilikte olması gerekir. Kongreye katılan ya da fuarı ziyaret eden kişiler ilk firmanın standını gördüğünde cazibesini kapılması ve algısında farklılık yaratmalıdır.

Kongre ve Fuar Standı Cazibe Noktası Olmalıdır

-Elbette tasarımı yapılan standların abartılı olması gerekmemektedir. Estetik dokuda, iyi tasarımda, soft renklerde ve iyi işçilik ile buluştuğunda sade, kusursuz ve çekici bir etki yaratıla da bilinmektedir.

- kongre fuar standları tasarım ve planlama hakkında deneyimli firma zaten müşterisinin nasıl bir talep ile geldiğini kolaylıkla anlar fuara ya da konferansa katılım sağlayacak müşterinin ürün yelpazesi hakkında bilgi sahibi olduğunda ürün ve hizmetin en iyi nasıl müşteri ve yatırımcı ile buluşturulması gerektiğini çözümler ve bu doğrultuda standlar hazırlar.

-Bu yılların deneyimi, uzman, yaratıcı tasarımcılar ile çalışma ve imalatı yapacak ustalara sahip olmanın getirdiği bir uzmanlıktır.

-Hazırlanması istenen kongre fuar standları tasarım ve planlama aşamasında standın çok karmaşık yapıya sahip olmamasına önceliğin ürünü ya da hizmeti ön plana çıkarmak olduğu bilinmelidir.

-Hazırlanan standların aktivite merkezi görüntüsüne sahip olması sağlanmalıdır.

- kongre fuar standları tasarım ve planlama işlemleri gerçekleştirilirken standın sadeliğin çizgisinde bir cazibesi olması sağlanmalıdır.

Standların Tasarım ve Planlaması

Standın estetik görüntüsünün yanı sıra işlevsel olması, organizasyonun yapısına uygun olması da ayrıca önem arz etmektedir. Bu noktada fuar standlarında önemli olan yatırımcıların, potansiyel müşterilerin ve rakip firmaların standın içerisine girip görüşmeler yaptıklarında ya da ürünleri incelediklerinde kendilerini rahat hissedebilecekleri alanlar olması gerekir.

Bu noktada kongre fuar standları tasarım ve planlama işlemleri yapılırken hassas inceliklere dikkat önem taşır, teknik yapılandırması, elektronik donanımı gibi incelikli noktalar da hassasiyet ile tasarım içerisinde planlanmalıdır.

Aynı zamanda kongre fuar standları tasarım ve planlama hazırlıkları için standı talep eden müşteri ile tasarım ve planlama ayrıntıları çok detaylı görüşülmelidir.

Yıl içerisinde bir çok farklı şehirlerde fuarlar ve kongreler düzenlenmektedir. Yatırımcılar ve müşterilerde büyük bir merak ile markaların standlarını görmeyi isterler. Müşteri ve yatırımcıların bu isteklerini standın ilk bakıştaki estetik dokusunun da cazip etmesi oldukça önemlidir.

Kongre Standlarının Dekoru ve Önemi

Firmanın kongre fuar standları tasarım ve planlama işlemleri yapılacak kongrenin ruhunu yansıtan, katılımcıların sahneden gözlerini ayıramadıkları, belirli bir sadelikte ama ifade gücü yüksek olan dekorlar yapabilmesinden geçer.

Katılımcıların gözlerini yormayacak ancak estetik duygularına da hazırlanan tasarım ile hitap edecek ince ama vurucu dokunuşlara sahip olması gerekir.

Ve aynı zamanda teknolojik yapılandırmanın da abartılmaması gerekir, gerekli olan tüm aksam hazırlanmış olmalı, ledler, lansman görüntüleri, ışıklandırma ve benzeri donanımlar abartılmadan konsepte uygun olarak düzenlenmelidir.

Başarılı Fuar Ya da Kongre Geçirebilmenin Püf Noktası Standlar

Sorunsuz ve başarılı süreç geçirebilmenin anahtarı tasarım ve planlama işlemlerinin doğru yürütülmesinden geçer. Standlar hazırlanırken yalnızca tasarım, estetik, işçilik ayrıntıları önemli olmaz, gerekli teknik bilgilere de hakim olmak oldukça önemlidir.

Tasarımı doğru yapılmış, doğru malzeme kullanılmış, incelikli dokunuşlar ile harmanlanmış bir stand müşterinin tam da talep ettiği özellikleri çarpıcı bir şekilde yansıtmayı başarır.

Standlar içerisinde firmanın sahip olduğu ürün gamının iyi sergilenebilmesi, müşteri ve yatırımcıları stand içinde rahat ettirebilecek alanlar olması oldukça önemlidir.

Müşteri ve yatırımcılar ile toplantıların huzur ile geçmesi başarıya götürecek noktalardan biridir.

Standlarda Elektronik Aksamlar

Led ekranlar, aydınlatmalar ve diğer aksamlar orantılı olarak kullanılmalıdır. Ne standın içerisine girecek insanları ışıklar ve ekran görüntüleri yormalı ne de çok silik bir görüntü oluşmalıdır. Tasarımcılar geçmiş başarılı deneyimlerine dayanarak bu hassas noktaya da incelikli olarak değinirler.

Fuar ve Kongre Standları Nasıl Düzenlenmelidir

Fuar standları kurulacağı alanın büyüklüğüne bakılmadan 3 ana etken dikkate alınarak düzenlenmelidir.

Sunum Yapılan Alan

Söz konusu sunum alanı ürün ve hizmetlerin sergilendiği tanıtıldığı alanlardır. Geniş tutulması gerekir ürün yelpazesinin ayrıntılı olarak potansiyel müşteri ve potansiyel yatırımcıların dikkatini çekebilmesi açısından oldukça önemlidir. Ürünler ve hizmetler ile ilgili olarak gerekli video görüntüleri ekranlara sürekli yansıtılmalı, resim, broşür gibi tamamlayıcı tanıtım araçları kullanılmalıdır.

Firmanın kendini doğru ifade edebilmesi müşteri ve yatırımcı kazanabilmesi açısından bu alanların düzgün planlanması ve yapılandırılması oldukça önemlidir.

Görüşme Yapılan Alanlar

Potansiyel müşteriler, potansiyel yatırımlar ve hatta rakipler ile görüşmelerin yapılacağı standın içerisindeki alanlardır. Bu alanların standın içerisinde daha korunaklı ve kapalı olması tercih edilir. Fuarların yoğun ve kalabalık olmasından dolayı müşteriler ve yatırımcılar ile sakin ve kaliteli görüşmelerin sağlanması açısından oldukça önemlidir. Verimli görüşmelerin yapılması ancak bu şekilde gerçekleştirile bilinir.

Elbette görüşmelerin nitelik ve niceliklerine göre açık mekanlarda tercih edile bilinir. Ancak öncelikli tercih daima sessiz alanlar yaratabilmekten geçer. Verimli toplantı ve görüşmeleri daha çok bu alanlar sağlar.

Hizmet Alanları

Bu alanlar daha çok özel eşyaların, stokların, broşürlerin, yedeklerin saklandıkları alanlar olarak dikkat çeker. Ancak önemsiz bir ayrıntı olarak görünse de oldukça önemlidir. Stand içerisinde oluşabilecek karmaşayı ortadan kaldırmayı sağlar.

Bir diğer nokta da müşteriler, rakipler ve yatırımcılara ikram da bulunulan ufak alanlar, bu alanlar daha çok stand içerisindeki kapalı alanlarda olması tercih edilmektedir.

Görüldüğü gibi doğru tasarlanmış, planlanmış, imalatı yapılmış ve estetik cazibe katılmış standlar istenen tüm verimliliği kolaylıkla sağlamaktadırlar.

×