0212 706 02 60

info@versusmimarlik.com

Özel Tasarım Mimari Dekorasyon

Hangi mekan olursa olsun mutlaka göze hoş gelen, rahatsızlık hissettirmeyen ve uyum sağlamış mimari tasarım büyük öneme sahiptir. Özellikle yaşam alanlarında ve ofislerde yapılacak dokunuşlar, renk ve model yapısı üzerinden doğru bir bütünlük oluşturmalıdır. Estetik dizayna sahip olan ortam sayesinde, kişi hem kendi mutlu olur hem de eve gelen misafirler ya da ofislerde müşteri karşısında saygın bir etki yaratılır.

Tabii bunu gerçekleştirmek adına mutlaka profesyonel çözümler bulmak ve bu konuda destek almak büyük öneme sahiptir. Böylece eşyalardan odaların dekorasyon dizaynına kadar, her etmen detaylı şekilde ele alınarak gösterişli ve etkili bir ortam yaratılabilir.

İç Dekorasyon

Kişisel istekler ve mekanın yapısına bağlı olarak iç dekorasyon, plan ve programlı şekilde ele alınmalıdır. Mekan ne kadar ışık alıyor ya da odanın boyutları ile tarzı nedir bunlara göre bir değerlendirme yapılır. En önemli değerlendirmeler arasında ise kişisel isteklerdir. Yaşamını sürdürecek insanların kendi tarzları ve stilleri öne alınmak suretiyle buna göre tercih gerçekleştirilir. Üstelik hem evlerde hem de iş yerlerinde gerçekleştirilecek olan mimari tasarım, farklı etmenler ele alınmak suretiyle ona göre çalışma gerçekleştirilmelidir.

Zira özellikle iç dekorasyonda odanın büyüklük veya eksikliğine bağlı olarak hangi eşyaların yerleştirildiği ve kullanılması gerektiği değerlendirilir. Tabii pencerelerin boyutları, duvar rengi ve zemin kaplaması gibi daha birçok etmen yine mimari dekorasyon üstünden öneme sahiptir.

Ofis Dekorasyonu

Günümüzde artık yaşam alanı kadar en az ofis alanlarında da yoğun dönem geçirilmektedir. O yüzden hem çalışanların performansı ve verimini arttırmak hem de sağlıklı bir ortam yaratmak için, doğru mimari tasarım desteği alınmalıdır. Dinamizm katacak ve enerjik bir ortam yapacak renkler mutlaka göz önüne alınmalıdır. Gözü yoracak ve çevrede sürekli dikkat çekecek dosya ile evraklar, mutlaka büyük dolapları ya da çekmeceleri yerleştirilmelidir.

Mekanın boyutlarına ve yapısına bağlı olarak farklı çekmece ile dolaplar doğru şekilde ele alınmalıdır. Böylece daha sakin, olgun ve gözü rahatsız etmeyecek bir ortam yaratılır. Özellikle klasik ofislerin ötesinde artık home office, kolektif office ile open office gibi etmenler günümüz modern tasarımlarını ele almaya başladı. Ancak ortak şekilde her alanda mutlaka daha sakin, rahatsızlık hissettirmeyecek ve dikkat bozmayacak bir tasarım oluşturulmalıdır. Özellikle iş sektörüne uygun anlayış içerisinde eşyalar, farklı renk ve model yapısı üzerinden dizayn edilmelidir.

Ofis Bölme Sistemleri

Ofis alanları da çalışanların çok daha huzurlu ve verimli çalışabilmesi adına, büyük rahatlık sağlayan ofis bölme sistemleri değerlendirilmektedir. Cam ve alüminyum sistemlerin bir araya getirildiği ofis bölme sayesinde, mekan çok daha zengin ve derli toplu görünüm yakalama şansı da vermektedir. Bu sistemler, çevrede bulunan farklı kablo ve bu gibi etmenlerin toparlanmasına olanak verir. Böylece ofise gelen müşteriler daha saygın ve güvenilir bir ortamda karşı karşıya kalır. Mekanın yapısına ve kişisel isteklere bağlı olarak değişik model yapıları altında ofis bölmeleri bulunmaktadır. Ses geçirmeyen ve ısı yalıtımı dengesini koruyan bu bölmeler, günümüzde farklı sektörler için tüm ofis alanlarında yoğun olarak değerlendirilmektedir.

Doğru mimari Tasarımın gücü

Ev y ada ofis alanları için gerçekleştirilecek mimari tasarımın gücü ciddiye alınmalıdır. Özellikle doğru ellerde profesyonel bir anlayışla gerçekleştirilecek tasarım sayesinde, farklı konularda önemli olan haklar elde edilir.
- Çalışanlar için performansını yükseltecek verimli bir ortam yaratılır.
- Müşterilerin gözünde daha saygın ve güvenilir bir etki oluşturur.
- Mekan daha derli toplu görünür ve işler daha düzenli ve hızlı şekilde görülür.
- Yaşam alanları daha kaliteli standarda kavuşur.
- Evin farklı odalar için belirlenmiş plan ve stratejiler ele alınarak, istenilen görsel şıklık ve tasarım elde edilir.
Bu gibi farklı ayrıcalıklar sayesinde daha sağlıklı, göze hoş gelen ve psikolojik olarak rahatlatacak bir mekan oluşturulabilir.

Her Alan İçin Ele Alınacak Farklı Tasarımlar

Mimari açıdan ele alınacak tasarımlar ev ve ofis alanları ile farklı işyerlerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Burada önemli olan mekan için gerekli kriterlerin doğru şekilde ele alınmasıdır. Bunu sağlamak adına mutlaka profesyonel çözümler sunacak uzman ellerde destek gerekir. Günümüz modern çağın izlerini yansıtan ve zamansız bir şıklık sunan retro ile vintage tarzı etmenler bir arada ele alınmalıdır.

×